
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.87 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Type | N+1 ORing Controller |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 75 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Turn-Off Delay Time | 486 ns |
| Operating Supply Current | 400 µA |
| Quiescent Current | 400 µA |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 130 µA |
| Number of Drivers | 1 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Internal Switch | No |
Stock: 2855
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69158
Ext.Price$0.69158
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69158 | $0.69158 |
| 10 | $0.55392 | $5.53920 |
| 25 | $0.50221 | $12.55525 |
| 50 | $0.45533 | $22.76650 |
| 100 | $0.41283 | $41.28300 |
| 300 | $0.39168 | $117.50400 |
| 500 | $0.37161 | $185.80500 |
| 1000 | $0.35017 | $350.17000 |
